Andrzej Silczuk

Podcast

 • Czy wszyscy jesteśmy uzależnieni od telefonu?

  Małe, acz potężne urządzenia. Czy to już totalnie zdigitalizowana codzienność, czy jeszcze styl życia? Jak się czujecie, gdy tracicie zasięg transferu danych internetowych? A czy Wy usłyszeliście kiedykolwiek, że zbyt dużo czasu spędzacie z telefonem w dłoni? Jak rozpoznać i rzetelnie ocenić skalę tego problemu u siebie? Czy wobec małych, codziennych czynności, możemy zrobić coś więcej dla siebie? Zapraszam Was do obejrzenia/wysłuchania odcinka i gorącej dyskusji w komentarzach. Najważniejsze - Jak sobie radzicie i jakimi metodami próbujecie ograniczać swój czas z tym urządzeniem? Moja odpowiedź znajdzie się w pierwszym komentarzu. *** Odcinek powstał dzięki wsparciu Patronek i Patronów, z całego serca Wam dziękuję!

 • Jedzenie czy odżywianie się? | Malwina Dmowska i Mind Your Body

  Jak się mają sport, a zdrowe odżywianie się, przyjemność z jedzenia oraz kult ciała? Dowiecie się z kolejnej rozmowy z Malwiną Dmowską, założycielką Mind Your Body, z którą wspólnie wyprodukowaliśmy dla Was ten materiał.#sport #jedzenie #odżywianie #sylwetka #ciało #ruch #psychologia

 • Dlaczego mówi się, że leki przeciwdepresyjne uzależniają?

  Od lat regularnie zadajemy podobne pytania. Czy leki przeciwdepresyjne uzależniają? Czy naprawdę są kluczem do równowagi emocjonalnej, czy może prowadzą do smutnych konsekwencji? Co robić, żeby przyjmować je bezpiecznie? A czy Wy, jesteście gotowi odpowiedzieć na takie pytania? Zapraszam Was do dyskusji i wysłuchania (obejrzenia) odcinka na dość mocno kontrowersyjny i regularnie emocjonujący temat. *** Ps. Tak, wiem, że nagrywany z kalkulatora. Takimi dysponuję obecnie zasobami. Z czasem zrobię upgrade. Chcesz pomóc? Wejdź na mój profil w Patronite 🙂 dzięki!

 • Wielki Błękit. Nurkowanie z Aldoną Dreger i WeWellDiving

  Czego można się spodziewać, jakich zmian w życiu i w samych sobie, gdy stajemy się osobą nurkującą? Jakie są korzyści z "zejścia" pod lustro wody? Czy i jaka drzemie w nurkowaniu moc terapeutyczna, oraz z czego wynika? W tym odcinku poznacie instruktorkę nurkowania SDI i trenerkę witalną Aldonę Dreger z WeWellDiving, która podzieli się swoją historią i drogą jaką przebyła z chaosu do głębi spokoju i równowagi. Aha! Bardzo możliwe, że zarazi Was swoją pasją, hobby, zawodem i stylem życia. Posłuchajcie... Adres strony szkoły: https://www.wewelldiving.pl/

 • Psychoterapia i Trup w szafie.

  Dane sprzed kilku lat wskazywały, że wówczas w Polsce z problemami psychicznymi mogło  borykać się nawet 6 mln osób. Z pomocy psychologów korzystało jedynie 1,6 mln. Wartości te niewątpliwie zwiększyły się w ostatnich latach. Dlaczego warto walczyć ze stereotypami, czemu leczenie słowem pomaga, co zrobić z trupem w szafie oraz kim są psychoterapeuci i czego można spodziewać się po zakończeniu psychoterapii? Krótko o psychoterapii.  Odcinek powstał dzięki środkom pozyskanym od Patronek i Patronów. Serdecznie dziękuję za okazane wsparcie!